19 kwiecień 2024

zdjęcie: Dolnośląscy policjanci zatrzymali uciekiniera z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu / fot. KPP w Wołowie
fot. KPP w Wołowie
Dzięki nieustępliwości oraz zaangażowaniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymano 27-letniego pacjenta, który uciekł z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu.

18 kwietnia br., w godzinach popołudniowych Dyżurny wołowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o ucieczce 27-letniego mężczyzny, który związku z postanowieniem sądu oraz zastosowaniem środka zabezpieczającego, został przymusowo umieszczony na jednym z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu.

Na miejsce ucieczki zostały skierowane wszystkie patrole KPP w Wołowie, które rozpoczęły niezwłoczne poszukiwania niebezpiecznego uciekiniera. Dodatkowo w działaniach udział wzięła przewodniczka psa służbowego z KPP w Trzebnicy oraz policjanci z Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu.

Komendant Powiatowy Policji w Wołowie nadkom. Piotr Huzar ogłosił alarm dla wszystkich wołowskich policjantów, którzy niezwłocznie stawili się do jednostki oraz przystąpili do poszukiwań 27-latka.

Dzięki ustaleniom oraz wytężonej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z wołowskiej jednostki, a także kilkugodzinnym wysiłkom, zaangażowaniu wszystkich funkcjonariuszy biorących udział w działaniach, mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu karkonoskiego.

Oficer Prasowy KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa