22 kwiecień 2024

Nie wiesz czy jesteś trzeźwy? Upewnij się przed podróżą!

zdjęcie: Nie wiesz czy jesteś trzeźwy? Upewnij się przed podróżą! / fot. KPP w Wołowie
fot. KPP w Wołowie
Policjanci przypominają tym wszystkim, którzy mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, że w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zainstalowane są ogólnodostępne urządzenia badające stan trzeźwości. Badanie można wykonać całą dobę, a samo urządzenie jest proste w obsłudze. Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla samych siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci wielokrotnie zwracali się już do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o niewsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które decydując się na jazdę na tzw. podwójnym gazie nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Aby zbliżające się święta lub zabawa sylwestrowa nie zakończyła się pobytem za kratkami, warto pomyśleć o sprawdzeniu swojego stanu na jednym z urządzeń znajdujących się w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie lub Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tylko pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w otworze urządzenia. Następnie należy wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik. Istotne jest to, że badanie można wykonać całą dobę, więc zamiast ryzykować utratą prawa jazdy lub poważnymi konsekwencjami wypadków drogowych, warto skorzystać z tej możliwości.

Oficer prasowy KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa