11 styczeń 2023

Pod osłoną nocy kradli drzewo z lasu

zdjęcie: Pod osłoną nocy kradli drzewo z lasu / fot. KPP w Wołowie
fot. KPP w Wołowie
Okrzyk „Stój! Policja!” rozległ się pomiędzy leśnymi drzewami i nagle przerwał pracę pił spalinowych. Przestraszeni przestępcy, tnący w pocie czoła drewno, dali się podejść policjantom i strażnikom leśnym na zaledwie kilkanaście metrów. Ich błąd znajdzie swój finał w sądzie.
REKLAMA

Wołowscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzili czynności związane z nielegalną wycinką drzew w kompleksie leśnym nieopodal miejscowości Garwół. Sprytni przestępcy często zmieniali miejsce, próbując zmylić funkcjonariuszy.

Nie byli oni jednak na tyle sprytni, aby przechytrzyć mundurowych. F unkcjonariusze pod osłoną nocy, kierując się odgłosami pracujących pił, namierzyli przestępców. Nielegalny proceder tak pochłonął mężczyzn, że dali się oni podejść na kilkanaście metrów. Dopiero okrzyk „Stój! Policja!” przerwał ich pracę.

Policjanci zatrzymali dwóch 33-letnich mieszkańców powiatu wołowskiego. Wyliczenia leśników wykazały, że w wyniku nielegalnej wycinki drzew dębowych doszło do powstania strat w wysokości ponad 11 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia podejrzanym postawiono zarzuty, do których w całości się przyznali. Teraz będą oczekiwać na decyzje sądu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KPP w Wołowie

mł. asp. Tomasz Nowak

tel. 606 364 011

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wołów
-1.3°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 16:55
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wołowie

kiedy
2023-03-05 14:00
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-28 19:00
miejsce
Wołowski Ośrodek Kultury, Wołów,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-28 20:15
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany