12 styczeń 2023

Przykre wyniki działań „Prędkość”

zdjęcie: Przykre wyniki działań „Prędkość” / fot. KPP w Wołowie
fot. KPP w Wołowie
Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w dniu 11 stycznia bieżącego roku przeprowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod nazwą „Prędkość”. Dobre warunki pogodowe pozwoliły niektórym kierowcom popuścić wodze fantazji, co skończyło się wieloma mandatami. Wyniki przeprowadzonych działań nie napawają optymizmem.
REKLAMA

Policjanci wołowskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, w trakcie p rowadzonych działań pod nazwą „Prędkość”, jak sama nazwa wskazuje, skupiali się głównie na kierowcach przekraczających dozwoloną prędkość, szczególnie w terenie zabudowanym oraz w okolicach przejść dla pieszych.

W wyniku przeprowadzonych pomiarów funkcjonariusze ujawnili aż 29 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej w danym miejscu prędkości. W dwóch przypadkach w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę, kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. W przypadku jednej osoby okazało się, że uprawnień do kierowania pojazdami w ogóle nie posiada- w tym przypadku zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Ogółem m andatami karnymi zostało ukaranych 20 kierujących, mundurowi pouczyli 9 osób, w przypadku jednej osoby zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Wyniki przeprowadzonych działań nie napawają optymizmem. Jasno wskazują, że pomimo podnoszonych grożących kar za wykroczenia drogowe, kierowcy nie stosują się w dalszym ciągu do obowiązujących przepisów.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych wzmożonych kontroli.

Oficer prasowy KPP w Wołowie

mł. asp. Tomasz Nowak

tel. 606 364 011

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wołów
-1.3°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 16:55
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wołowie

kiedy
2023-03-05 14:00
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-28 19:00
miejsce
Wołowski Ośrodek Kultury, Wołów,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-28 20:15
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany