2 kwiecień 2024

zdjęcie: Wołowscy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzewanego o brutalną napaść w centrum miasta / fot. KPP w Wołowie
fot. KPP w Wołowie
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzewanego o narażenie 39-letniego mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia oraz naruszenie nietykalności cielesnej 47-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego. Zatrzymany obecnie znajduje się w policyjnym areszcie, gdzie czeka na przedstawienie mu zarzutów. O jego dalszym losie będzie decydować prokuratura, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę policjanci zostali powiadomieni o bijących się osobach na ulicy Piastów Śląskich w Wołowie, gdzie jeden z uczestników poprzez uderzanie oraz kopanie między innymi w głowę leżącego mężczyzny, naraził 39-l atka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Ponadto sprawca naruszył nietykalność cielesną innego 47-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego.

Jak ustalili wołowscy policjanci w zdarzeniu uczestniczył 24-letni obywatel Ukrainy, który jest podejrzewany o te występki. Mężczyzna został zatrzymany, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2, 3 promila alkoholu. Wołowscy śledczy w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzają ce do przesłuchania wszystk i ch świadków oraz ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia.

24-latek został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie obecnie oczekuje na ogłoszenie mu zarzut ów . O jego dalszym losie, w tym o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, zadecyduje prokuratura. Mężczyźnie za jego czyny może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa