28 listopad 2022

Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem

fot. KPP w Wołowie
„Kryminalni” z Wołowa zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów w powiecie wołowskim. Sprawne działania „kryminalnych” na tyle zaskoczyły przestępców, że ci nie zdążyli jeszcze ukryć ani zbyć skradzionych rzeczy. Łączna wartość skradzionego przez nich mienia to ponad 6000 złotych. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.
REKLAMA

W dniu 24 listopada br. w godzinach nocnych wołowscy policjanci zostali poinformowani o włamaniu do jednego ze sklepów w powiecie wołowskim. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie, a do działania weszli policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technicy kryminalistyki, którzy na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady popełnienia przestępstwa.

Łupem włamywaczy padły przede wszystkim papierosy oraz alkohol. Łączna wartość mienia skradzionego przez mężczyzn wyniosła ponad 6000 złotych.

Uzyskane w ten sposób informacje pozwoliły na wytypowanie potencjalnych sprawców. Już kilkanaście godzin po zdarzeniu zatrzymano pierwszego ze sprawców, którym okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Jak się okazało typowania „kryminalnych” okazały się trafne, gdyż w jego miejscu zamieszkania ujawniono część przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Nie było to jedyne przewinienie zatrzymanego, gdyż podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli u niego metamfetaminę i marihuanę.

Drugi ze sprawców nie cieszył się wolnością dużo dłużej od jego kompana. Następnego dnia w godzinach porannych policjanci zatrzymali również i jego. 44-letni mieszkaniec powiatu legnickiego również nie zdążył zbyć przedmiotów pochodzących z kradzieży, które funkcjonariusze podczas czynności procesowych odzyskali.

Podejrzani przyznali się do zarzucanej im kradzieży z włamaniem, a Prokuratura Rejonowa w Wołowie zastosowała wobec jednego nich środek zapobiegawczy. Pierwszy ze sprawców będzie ponadto odpowiadał za nielegalne posiadanie substancji psychotropowej. Ich sprawą teraz zajmie się sąd, a grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KPP w Wołowie

mł. asp. Tomasz Nowak

tel. 606 364 011

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wołów
-1.7°C
wschód słońca: 07:19
zachód słońca: 16:55
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wołowie

kiedy
2023-03-05 14:00
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-28 19:00
miejsce
Wołowski Ośrodek Kultury, Wołów,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 20:00
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-28 20:15
miejsce
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany