8 kwiecień 2024

Zatrzymany 36-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków, a przy sobie miał amfetaminę, marihuanę oraz ecstasy

fot. KPP w Wołowie
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wołowie zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu wołowskiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. W trakcie przeprowadzonych czynności ujawniono u niego również woreczek strunowy z marihuaną oraz amfetaminą, a w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli dodatkowo ecstasy. Teraz 36-latek odpowie za swoje czyny przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w niedzielne popołudnie 7 kwietnia bieżącego roku, zatrzymali 36 -letniego mieszkańca powiatu wołowskiego , u któr ego w trakcie przeprowadzonej kontroli drogowej rozpoznali symptomy świadczące o tym, że może znajdować się pod wpływem narkotyków . Przeprowadzone badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych- narkotest wykazał obecność amfetaminy.

P olicjanci w trakcie kontroli znaleźli ponadto przy mężczyźnie woreczek strunowy z zawartością marihuany oraz amfetaminy . Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wołowskiej jednostki ujawnili dodatkowo w miejscu zamieszkania zatrzymanego tabletki MDMA, czyli tzw. ecstasy.

O d kierującego została pobrana krew, która zostanie poddana szczegółowemu badaniu laboratoryjnemu na obecność narkotyków w organizmie mężczyzny . 36 -latek będzie teraz odpowiadał przed sądem za swoje występki, a grożąca mu kara z a posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pod ich wpływem to łącznie kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci apelują!

Jeśli widzisz, że zachowanie kierującego pojazdem wskazuje na to, iż może być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków, powiadom o tym Policję! Być może uratujesz komuś zdrowie, a nawet życie.

Oficer prasowy KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa